White Tea ;3

piątek, lipca 04, 2014

Konbanwa ^^

Tak jak obiecałam notka się pojawia ;3

Dzisiaj tematem będzie BIAŁA HERBATA.

Co mnie skłoniło do poruszania tego tematu ? A mianowicie skłoniło mnie to, że ostatnio spotkałam w sklepie białą herbatę ... może nie czystą, ale z dodatkami owoców cytrusowych. 

W dzisiejszej notce opiszę jak powstaje biała herbata, jakie ma właściwości i jak prawidłowo ją zaparzyć ;)
Mam nadzieję, że was zaciekawię ;3

Kraj pochodzenia : Chiny.

Biała herbata ma srebrzysto-biały kolor, a to dzięki sposobie jej produkcji. Krzew herbaciany, który produkuje owoce na wiosne jest chroniony przed słońcem tak żeby nie wytworzyły chlorofilu (czyli barwnika, który powoduje to że liście są zielone). Brak chlorofilu sprawia, że listki więdną i robią się suche no i to jest właśnie biała herbata ;) tak ona powstaje. 
Bardzo dziwny sposób ^^ 

Ten specyficzny proces produkcji wpływa nie tylko na specyficzną barwę herbaty, ale także na cenę tego produktu. W Polsce cena wacha się od 20-100 zł za opakowanie 100 g.


Jak dobrze zaparzyć białą herbatę ? 

Można ją parzyć trzykrotnie ( czyli z jednej torebki możemy zaparzyć tak jakby trzy herbaty). Parzy się ją od 85-90 stopni przez 5 minut. W ten sposób zaparzona herbata zachowuje swój aromat i wartości smakowe ;3

Teraz nasuwa się pytanie, jakie ma właściwości ma biała herbata ? 
A oto kilka z nich ^^

Właściwości białej herbaty :

① Napar z białej herbaty zawiera dużo witamuny C, więc wspomaga odporność i łagodzi stres.
②Zawiera dość sporo kofeiny, więc pozwala na wyeliminowanie z diety kawy. Napar działa orzeźwiająco i pobudzająco oraz zwiększa naszą koncentrację. 
③ Biała herbata jest zalecana osobom, które są obciążone horobami genetycznymi nowotworowymi, ponieważ zawiera związki antyoksodycyjne i antymutagenne.
④ Biała herbata jest także nazywana "eliksirem młodości". Zawiera polifenole, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Biała herbata zawiera 2 razy więcej tych substancji niż zielona herbata.

Polecam obie herbatki zarówno biała jak i zielona herbata jest bardzo zdrowa (⌒▽⌒)☆


Na dzisiaj to tyle. Mam nadzieję, że temat was zaciekawił.
Sayo ~ 。◕‿◕。

You Might Also Like

0 komentarze